Pocházím u Ostravy, kde jsem prožil 21 let života. V roce 2001 jsem se přestěhoval do Libereckého kraje, kde žiji dodnes. Před Piráty jsem nepatřil k žádné politické straně.

Vystudoval jsem střední průmyslovou školu chemickou, ačkoliv jsem maturoval ze tří chemických předmětů, tak jsem se chemií nikdy nezabýval profesně.

Aktuálně studuji FŽP na UJEP. Obor Aplikovanou geoinformatiku. Tento obor jsem si vybral, protože jsem přesvědčen, že je potřeba naučit se popularizovat data o životním prostředí, aby se lidem snadněji vnímal jejich význam a mohli se relevantněji rozhodovat.

V posledním roce jsem se intenzivně zapojil do ochrany životního prostředí a to zejména v souvislosti s obnovením těžby DP Luhov na kopci Tlustec. Z toho vzešel i velký zájem o tvorbu regionální surovinové politiky a nahrazování těžby recyklací.

Blízce jsem spolupracoval v rámci KETu Životního Prostředí a pak následně i s poslankyní Danou Balcarovou. Postupně se také začal vzdělávat v oblasti modrozelené infrastruktury.

V profesním životě mám za sebou poměrně různorodou škálu oborů, vždy jsem říkal a stále to platí, že se rád učím nové věci. Co všechny obory spojovalo, bylo mé pracovní zařazení, které bylo naplněno komunikací dovnitř i ven (support a zákazník), precizní zjišťování potřeb firem či jednotlivců (spolupracovníci, zákazníci), také příprava projektů, dokumentace, kalkulace a v neposlední řadě vedení lidí k realizaci takových úkolů. Později jsem z důvodů časového nasazení a odstěhování na venkov přešel do sféry OSVČ - kde jsem od roku 2012 dodnes. Tedy mám i široké osobní zkušenosti se státní byrokracií :-).

Pirátem jsem se stal v dubnu 2018, o členství jsem se ucházel od říjnových voleb 2017 (požádal jsem před vyhlášením výsledků) - kdy po vhození lístku jsem došel k přesvědčení, že důvody volby jsou tak silné, že nemůžu být už jen voličem a příznivcem Pirátů, ale musím se zapojit více do práce strany. Nerad bych jednou litoval, že jsem jen stál opodál a čekal, jak to dopadne. Chci vědět, že jsem se o změnu k lepšímu alespoň pokusil. Ideálně ji pomohl realizovat.

Za hlavní nosnou myšlenku Pirátského snažení považuji svobodnou informovanou společnost, která se řídí deminimem. Vím, trochu utopie, ale jako cíl to vidím, na kolik se povede splnit je druhá otázka. Velmi jsem vděčný za postoje, které vedou k řešení bez nutnosti sbírání bodů. Myslím ochota pracovat i s opozicí na věcném řešení, to je podle mne stěžejní věc pirátství - neválčit v zákopech, ale pracovat na řešení. Pak se na to logicky váže to, co má smysl pro společnost jako celek. Věřím, že i v kraji se v tomto dá mnohé udělat.

Jsem týmový hráč a práce pro Piráty mne natolik pohltila, že zbývá čas už jen na rodinu. Poslední dobou se snažím upnout síly k sebevzdělávání a rozvoji Pirátů. Dlouhodoběji se věnuji dopravní problematice a životnímu prostředí s resortním týmem.

Pracovně jsem uvolněný radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství.

V rámci práce radního Libereckého kraje jsem členem v těchto orgánech (bez nároku na odměnu):

Komise AKČR - zemědělství a venkov
Komise AKČR - životní prostředí a energetika
Komise pro adaptaci na klimatickou změnu (Liberecký kraj)
Komise pro revitalizaci Ralska (Liberecký kraj)
Rada vlády pro udržitelný rozvoj
Národní platformy pro ekosystémové služby
Komise pro 100 klimatických měst (Liberec)
Komise Rady LK pro Botanickou zahradu